Implanty zębów Wrocław

Tanie implanty Wrocław - cena

Implant dentystyczny to niewielki tytanowy wszczep zastępujący brakujący korzeń zęba. Jego kształt przypomina niewielką śrubkę. Wykonanie z takiego materiału jest całkowicie tolerowane przez organizm człowieka. Umożliwia to trwałą odbudowę braku uzębienia. Centrum stomatologiczne Welldent oferuje implanty zębów w cenie ok 3 000 – 3 500 zł.

Nasza klinika mieści się we Wrocławiu. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w implantologii. Stosujemy systemy implantologiczne najwyższej jakości. Implanty Wrocław to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby w skutek próchnicy, urazów, bądź chorób przyzębia. Nasza klinika stosuje implanty zębowe w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów lub bezzębia. Naszym priorytetem jest przywrócenie pięknego uśmiechu naszym Pacjentom.

Jesteśmy AUTORYZOWANYM Centrum Stomatologicznym ZE ZNAKIEM JAKOŚCI.

Implant zęba Wrocław – szczegóły usługi

 • Stosujemy nowoczesne metody diagnostyki przed podjęciem decyzji o wykonaniu wszczepów.
 • Zabiegi wykonuje wyłącznie lekarz specjalista chirurgii twarzowo – szczękowej z dużym doświadczeniem klinicznym w zakresie implantologii.
 • Zabiegi wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych, z zachowaniem pełnej jałowości pola operacyjnego, z zastosowaniem unitu z wewnętrznym systemem dezynfekcji redukującym do minimum możliwości zakażenia – jako gwarancja bezpieczeństwa epidemiologicznego.
 • Do wykonania zabiegu wszczepienia Implantu stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz sprzęt najwyższej jakości.
 • Stosowane przez nas implanty zębowe cechuje najwyższy odsetek przetrwania w jamie ustnej, a gwarancja producenta na nie jest DOŻYWOTNIA.
 • Gwarantujemy zabezpieczenie na każdym etapie realizacji usługi przez zawieranie UMOWY na wykonanie zabiegu implantacji.
 • Pacjentów obejmujemy stałą opieką w okresie przed – okołozabiegowym, a także opieką profilaktyczną po wykonaniu zabiegu.

Implanty zębowe – czym są?

IMPLANT zębowy to tytanowy element wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, zastępujący korzeń utraconego zęba. Wprowadzony chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego, pozwala na wykonanie stałego (korony, mosty) lub ruchomego (protezy overdenture) uzupełnienia protetycznego. Implanty różnią się między sobą jakością. Rynek usług medycznych proponuje wiele systemów implantologicznych, z których tylko kilka należy do klasy Premium. W gabinecie stomatologicznym Welldent oferujemy implanty, posiadające 30 lat historii klinicznej. Posiadają nowoczesną powłokę zapewniającą szybką i trwałą osteointegrację (zrost żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu). 

Leczenie implantologicze – co to jest?

Jest to leczenie stomatologiczne najlepsze dla pacjentów z utraconym uzębieniem. Implantologia to dziedzina stomatologii, która na stałe wpisała się już w nowoczesne metody leczenia dentystycznego. Nie opracowano dotychczas nic lepszego niż dobry implant zębowy, który w naturalny, komfortowy i estetyczny sposób zastąpi brakujący ząb.

Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy to sztuczny zamiennik korzenia zęba wykonany z trwałego, biozgodnego materiału, który przypomina naturalną tkankę zębów i ma kształt niewielkiego stożka.

Jak zakłada się implanty zębowe?

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i szeregu badań diagnostycznych, do których zaliczamy badania krwi, tomografię komputerową kości , zdjęcie panoramiczne wykonywany jest w pełni bezbolesny zabieg implantacji tj. wprowadzenia implantu w tkankę kostną pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w szybki, bezbolesny sposób.

Po kilku miesiącach, gdy zakończy się proces osteointegracji, czyli zrastania implantu z tkanką kostną, a tkanki miękkie zupełnie się wygoją, montuje się nadbudowę – koronę protetyczną, most protetyczny czy całkowitą protezę na implantach. To wtedy efekty leczenia są już ostateczne.

We wrocławskiej klinice Welldent stosowane są implanty z grupy Premium – Nobel Biocare

Implanty Wrocław – dlaczego warto wszczepić implant?

Długotrwały brak uzębienia niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje – zarówno te zdrowotne jak i estetyczne. Zęby przemieszczają się, dążą do kontaktu z tymi, które pozostały, by zachować zdolność gryzienia. W ciągu kolejnych lat zęby przechylają się i wysuwają. Prowadzi to do powstawania tzw. przedwczesnych kontaktów, zaburzeń zwarcia, dysfunkcji stawów skroniowo- żuchwowych, bólów głowy i kręgosłupa. Aby zapobiegać takim objawom rekomendujemy konsultację implantologiczną w naszym centrum stomatologii.

Jedynym ratunkiem dla pacjenta posiadającego poważne ubytki w uzębieniu jest wstawienie zębów. Jednak nie sztuką będzie po prostu założyć implanty stomatologiczne. Należy wybrać właściwy implant i przygotować pacjenta pod kątem zgryzowym, higienicznym i mechanicznym. Sztuką jest także zbudować na implancie odbudowę protetyczną, która pozwoli pacjentom cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Na rynku usług medycznych, pełnym różnych rozwiązań, implanty zębowe można porównać z samochodami. Pacjent sam dokonuje wyboru i odpowiada na pytanie, czy w przypadku zdrowia warto brać pod uwagę inną opcję niż mercedes.

Implanty zębowe najwyższej jakości

W klinice Welldent stosujemy implanty Premium firmy Nobel Biocare. Firma ta, działająca na całym świecie, stworzyła rozbudowany system implantów oraz komponentów, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego ich doboru do potrzeb każdego pacjenta. Dzięki doświadczeniu specjalistów implantologii i protetyki stomatologicznej  możemy dać aż 10 lat gwarancji na leczenie. W praktyce oznacza to, że implanty będą spełniały swoją funkcję jeszcze przez wiele lat po tym terminie. Wyglądają one jak naturalne zęby pacjenta.

Zalety implantów zębowych systemu Premium

Wybrane przez nas implanty Nobel Biocare mają ponad 30- letnią historię kliniczną. Należą do systemów implantów z grupy Premium, które przeszły długoletnią obserwację, setki testów klinicznych i badań statystycznych potwierdzających ich wyjątkowość i perfekcyjne dopracowanie elementów.

Dzięki zastosowaniu najlepszych implantów mamy pewność, że kość będzie stabilna, a dziąsło wokół niego zdrowe, nie wystąpią także tzw. mikroruchy, co powstrzyma zanik kości.

Renomowana klinika implantologiczna Wrocław

Klinika Welldent wdrożyła także unikalny plan opieki dla pacjentów implantologicznych . Dzięki niemu każdy pacjent ma prawo do bezpłatnych konsultacji, a w razie nagłej konieczności, wizyty w gabinecie dentystycznym po indywidualnej konsultacji telefonicznej z implantologiem.

Zapraszamy do naszej kliniki w celu konsultacji dotyczących zabiegów w zakresie stomatologii estetycznej oraz higieny jamy ustnej. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące przebiegu leczenia, wyjaśnimy, czym są implanty zębów oraz jakie są atuty tego rozwiązania. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania usługi, profesjonalne podejście, bezstresowe leczenie.

Czytaj więcej

Z jakich materiałów zbudowany jest implant zębowy?

Implanty wykonane są z całkowicie bezpiecznego materiału. Tym materiałem jest TYTAN. Jest to materiał biokompatybilny ? tzn. nieszkodliwy dla organizmu człowieka i doskonale tolerowany przez organizm (nasz organizm nie traktuje implantu jako ciała obcego, dlatego praktycznie 99,5% wszczepionych implantów kończy się sukcesem). Jest bardzo wytrzymały – wytrzymuje obciążenia jakimi poddawane są własne zęby. Implant stomatologiczny Wrocław uzyskuje swoją biokompatybilność dzięki składowi materiału, z którego został zbudowany. Największe jednak znaczenie dla akceptacji implantu przez organizm i dla procesu osteointegracji ma skład jego warstwy powierzchniowej. Wpływ na przebieg procesu osteointegracji ma nie tylko właściwe przygotowanie powierzchni implantu zębowego, ale istnienie na niej bioaktywnej warstwy tlenku tytanu, która zależy od zastosowanych przez producenta metod wykonania wszczepu.

Komu można wszczepić implanty we Wrocławiu?

Implanty można wszczepiać wszystkim ogólnie zdrowym osobom dorosłym, posiadającym odpowiednią ilość i jakość kości w miejscu planowanego umieszczenia wszczepu.

Wskazania do zastosowania implantów:

 • bezzębie całkowite
 • braki międzyzębowe w żuchwie i w szczęce
 • brak zawiązka zębów stałych
 • brak zębów

Korzyści ze stosowania implantów:

 • możliwość rozmawiania i uśmiechu
 • niedostrzegalna dla ludzkiego oka różnica pomiędzy implantem a zębem naturalnym
 • możliwość prawidłowego żucia
 • zachowanie pełnej estetyki uzębienia przez długie lata

Przeciwwskazania ogólne do zastosowania implantów:

 • osobom z zaawansowaną paradontozą i stanami zapalnymi przyzębia lub naganną higieną jamy ustnej, nawykowym zgrzytaniem – bruksizmem
 • osobom o nieustabilizowanej cukrzycy lub nieleczonych o wysokim poziomie cukru – u nich gorzej goją się rany, wolniej przebiega integracja tytanu z kością
 • osobom po chorobach nowotworowych lub innych chorobach wyniszczających organizm oraz Pacjentom po przebytej radioterapii okolicy twarzoczaszki
 • nałogowym palaczom
 • ciąża

Czy implanty zębów są bezpieczne?

Implanty zębów umożliwiają trwałą rekonstrukcję ubytków i poprawiają estetykę twarzy. Choć współczesne rozwiązania są bezpieczne ? implanty zębowe składają się z biozgodnego tytanu, który nie wywołuje żadnych reakcji organizmu ? to wciąż wiele osób obawia się powikłań. Czy słusznie?

Kiedy implanty stomatologiczne zaczęły pojawiać się na rynku, decydowało się na nie niewiele osób. Koszt ich założenia był bardzo duży, a dodatkowo częściej niż obecnie dochodziło do odrzutów przez organizm. Dziś implanty są powszechnie stosowane, a co najważniejsze – bezpieczne. Przeszło 90% zabiegów wszczepienia implantów kończy się powodzeniem. Implanty wykonywane są indywidualnie, z uwzględnieniem rozmiaru i budowy anatomicznej zębów.

Kto może zdecydować się na implanty zębów?

Przy obecnym rozwoju nauki implant może wybrać praktycznie każdy. Im wcześniej pacjent zgłosi się na konsultację, tym większe prawdopodobieństwo powodzenia i trwałości zabiegu. Prawidłowo zintegrowany implant zębowy Wrocław może służyć dożywotnio. W niektórych przypadkach zdarza się, że dentysta odmówi wszczepiania implantów. Dotyczy to osób przewlekle chorych oraz kobiet w ciąży ? każda sytuacja jest jednak rozpatrywana jednostkowo. Czasem konieczna jest regeneracji kości i tkanek miękkich, aby zapewnić stabilne podłoże, na którym będą osadzone implanty stomatologiczne.

Czy zdarzają się powikłania po wszczepieniu implantów?

Powikłania występują bardzo rzadko. Wszczepienie pojedynczego implantu trwa około 20 minut. Następstwem zabiegu wszczepienia implantów może być niewielki obrzęk, który bardzo szybko znika. Czasem pojawia się krwiak. Pacjenci skarżą się również na dolegliwości bólowe i ogólne osłabienie. Są to jednak odosobnione przypadki.

Profilaktyka zębów w stosowaniu implantów to podstawa

Aby stomatologia estetyczna była skuteczna, konieczne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Nie można także zapominać o wizytach w gabinecie stomatologicznym. Istotnym elementem jest także zdrowy styl życia. Nadmierne spożywanie alkoholu i innych używek zmniejsza zdolności regeneracyjne organizmu, wydłużając czas potrzebny do zrośnięcia się implantu z kością.

Czym jest implant dentystyczny?

Utrata zęba może być spowodowana wieloma czynnikami, nie ma jednak wątpliwości, że na jego miejsce jak najszybciej powinien pojawić się nowy.

Jest to bardzo istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Dlaczego tak się dzieje? Braki w uzębieniu mogą przyspieszać próchnicę kolejnych zębów, a nawet ich zepsucie. Jeśli więc nie chcemy doprowadzić do utraty następnego zęba, koniecznie musimy udać się do stomatologa. Nie wspominając już o dokuczliwym problemie przeżuwania jedzenia, który trzeba jak najszybciej wyeliminować, aby nie narażać się na połykanie zbyt dużych kęsów, a tym samym zakłócenie pracy układu trawienia. Jak można jednak zaradzić brakom w uzębieniu? Zazwyczaj niweluje się je za pomocą protez bądź klasycznych mostków. Istnieje jeszcze jeden równie popularny sposób, czyli zastosowanie implantów zębowych.

Charakterystyka implantów

Implanty stomatologiczne to zdecydowanie najwygodniejszy i najprostszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. W miejsce utraconego zęba wstawia się po prostu nowy, sztuczny element. Implantologia wykorzystuje tytanowe śruby, które zastępują korzeń brakującego zęba, a ich zmodyfikowana powierzchnia do złudzenia przypomina kolagen. Dlaczego wykorzystuje się właśnie tytan? Jest to metal, który swoją budową jest najbardziej zgodny z ludzką tkanką, a przy tym doskonale scala się z kością człowieka. Taki implant posiada średnicę kilku centymetrów i jest niezwykle podobny do korzenia naturalnego zęba. Zabiegi wszczepienia implantów z ich wykorzystaniem przeprowadza się w centrum stomatologii. Głównym wskazaniem do zastosowania implantu zębowego jest odbudowa pojedynczych braków uzębienia. Takie rozwiązanie ma liczne zalety. Eliminuje potrzebę zakładania protezy, jest wygodne i wygląda bardzo naturalnie, dzięki czemu osoba, która go nosi może czuć się w pełni swobodnie. W naszej klinice mogą Państwo liczyć na profesjonalnie wykonane zabiegi z dziedziny implantologii i nie tylko. Wrocław to miasto, gdzie mieści się nasza główna siedziba. Zapraszamy.

Implanty – gdzie najlepiej je wykonać i co musisz o nich wiedzieć?

Implantologia to dziedzina stomatologii, która w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła, co zaowocowało stworzeniem nowych rozwiązań w naprawie ubytku zębowego. Zaliczane są do nich m.in. implanty Wrocław. Co to takiego? Implanty stomatologiczne to tytanowe śruby, których zadaniem jest naśladowanie korzenia zęba. Powszechnie stosuje się je w medycynie już od wielu lat. Wraz z koroną protetyczną uznawane są za jedno z najlepszych sposobów odtwarzania utraconego zęba. Ich najważniejsza zaleta to bezpieczeństwo, ponieważ zabieg nie wywołuje niepożądanych skutków u pacjentów. Jego przebieg jest jednak dość skomplikowany i nie należy do tanich. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Jak wygląda zabieg implantacji zęba?

Cały zabieg można wykonać nawet podczas jednej wizyty. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Uznawany jest za mniej inwazyjny od zabiegu usunięcia zęba. Składa się on z trzech etapów, kolejno wykonuje się wszczepienie implantu stomatologicznego, wkręcenie śruby gojącej oraz zamocowanie sztucznego zęba. Pierwszy etap polega na wywierceniu w kości specjalnego otworu, w który zostanie wkręcony implant zębowy. Na podstawie wcześniej zrobionego zdjęcia pantomograficznego, lekarz ustala, czy wprowadzenie implantu jest możliwe. Jeżeli decyzja będzie negatywna, konieczna może okazać się augmentacja kości. Implant zęba może zostać wykonany w pełnej narkozie bądź w znieczuleniu miejscowym, a cały zabieg wszczepienia implantów trwa od 30 minut do ok. 2 godzin i jest całkowicie bezbolesny. Co ważne, implant nie będzie widoczny w jamie ustnej, nie wpływa więc negatywnie na estetykę.

Rodzaje implantów zębów

Implanty zębów dzielą się przynajmniej na kilka rodzajów. Pierwszy podział uwzględnia materiał, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są implanty tytanowe, czyli z metalu obojętnego dla człowieka. Ich największa zaleta to bardzo duża wytrzymałość, jedyny mankament stanowi jego kolor, którego odcień jest bardziej szarawy. Z wiekiem obniża się linia dziąseł, co może powodować, że stanie się on po części widoczny. Pacjenci mogą wybrać również implanty cyrkonowe, zwane inaczej ceramicznymi. Koronę wykonuje się z tlenku cyrkonu. Wyglądem przypominają ludzką kość i są odporne na ścieranie. Nie tylko materiał implantów ma znaczenie. Równie istotna jest fazowość zabiegu wszczepienia implantu. Implanty zębowe jednofazowe wstawia się w zaledwie godzinę. Czyli można wykonać zabieg: implanty w jeden dzień. To rozwiązanie stosuje się najczęściej w przypadku ubytku zębów przednich. Wszczepienie implantów dwufazowych zabiera o wiele więcej czasu i dzieli się na etapy. Najpierw wszczepia się sam implant, a dopiero po wygojeniu się rany, zakładana jest korona bądź przymocowana zostaje proteza. Ten proces może trwać nawet do kilku miesięcy, różnica w czasie jest więc bardzo duża.

Czy implanty zębowe są trwałe?

Większość osób zadaje sobie zapewne pytanie, na jak długo wystarcza implant zęba i kiedy trzeba go wymienić? Jak się okazuje, implant stomatologiczny integruje się z kością, a jego trwałość jest zbliżona do zębów naturalnych. Jeśli więc nie dozna on urazu, nie będzie potrzeby jego usunięcia czy wymiany. Wystarczy zatem odpowiednio o nie dbać, podobnie jak o zęby naturalne. W tym celu należy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej. Jedynym problemem, który ich nie dotyczy jest próchnica.

Implanty Wrocław cennik – jakie są najtańsze implanty zębowe i ile kosztują?

Na koszt tego rodzaju zabiegu składa się wiele czynników. Konieczna jest przecież konsultacja stomatologiczna, wykonanie zdjęcia, rodzaj wybranego implantu itd. W praktyce może się okazać, że każdy specjalista będzie oferował nieco inny system implantów, dlatego występują duże różnice w cenie. Zapraszamy do cennika implantów i na wizytę. Czy jest to wygórowana cena implantów zębowych? Usługa implantoogii nie należy do najtańszych jednak Cetrum Stomatologiczne Welldent zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Musimy pamiętać, że implant zębowy cechuje taka sama trwałość jak zęba naturalnego, dlatego nie zachodzi konieczność jego wymiany. Jest to więc inwestycja na bardzo długie lata, która poprawia komfort i estetykę. W niektórych gabinetach istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Przeciwwskazania do implantologii zęba

Niestety, nie każdy może skorzystać z zabiegu wszczepienia implantu zębowego. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, wśród których wymienia się: ciąże, nowotwory, zaawansowaną osteoporozę, choroby wyniszczające (narkomania, alkoholizm AIDS) czy zaburzenia układu krzepnięcia. Przeciwwskazaniem może być także nieustabilizowana cukrzyca, która powoduje spowolnione gojenie ran. Zabieg ten jest dedykowany osobom powyżej 17-18 roku życia, gdyż u osób młodszych proces rozwoju kości szczęki nie został jeszcze ukończony. Warto wiedzieć, że przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Jest ona wymagana zwłaszcza u osób ze zdiagnozowaną wadą serca, schorzeniami szpiku kostnego czy chorobą Parkinsona. Nałogowe palenie tytoniu również zaliczane jest do czynników zwiększonego ryzyka. Zabieg powinien zostać przeprowadzony z centrum stomatologii. Wrocław jest miejscem, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych gabinetów stomatologicznych ? WELLDENT.

Centrum implantologii Wrocław  – implanty zębów cała szczęka

Implanty na całą szczękę to kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili lub są zagrożeni utratą większej liczby zębów.Nasza oferta obejmuje:

 • skrupulatna analiza stanu jamy ustnej oraz potrzeb pacjenta, w tym badania radiologiczne
 • opracowanie spersonalizowanego planu leczenia, uwzględniającego indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.
 • stosowanie nowoczesnych metod i zaawansowanych technologii w zakresie implantologii, takich jak technologia cyfrowa czy komputerowe wspomaganie planowania zabiegu
 • używamy implantów renomowanych producentów, co gwarantuje trwałość i skuteczność leczenia
 • zapewniamy pełną opiekę po zabiegu oraz regularne kontrole, aby monitorować postęp procesu gojenia.
Scroll to Top