Wybielanie zębów Wrocław

Wybielanie stomatologiczne

Centrum Stomatologiczne WellDent zapewnia kompleksowe usługi   stomatologiczne, w tym stomatologię estetyczną i wybielanie zębów na wysokim poziomie. Zespół lekarzy specjalistów dba o zdrowy uśmiech naszych Pacjentów, wykorzystując nowoczesne technologie współczesnej stomatologii.

Wybielanie Wrocław – atrakcyjny uśmiech

Osoby dbające o swój wygląd i zdrowie uważane są za bardziej atrakcyjne. Chętniej podejmujemy z nimi działania zarówno w życiu towarzyskim, jak i w biznesie. Jednym z elementów takiego wizerunku są z pewnością piękne i zdrowe zęby. Promienny uśmiech przyczynia się do wyższej samooceny i pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Stomatologia estetyczna w Welldent oferuje zabiegi dla uzyskania zdrowych i pięknych zębów: 

Ważną kwestią przy zabiegu wybielania zębów jest fakt, że zabieg ten polega na usunięciu osadów i przebarwień z uzębienia. Oznacza to, że najjaśniejszy kolor możliwy do osiągnięcia podczas wybielania zębów to naturalny kolor kośćca. Sam zabieg powinien zostać poprzedzony oczyszczaniem zębów z osadów dla zwiększenia widoczności jego efektów. Do przeprowadzenia procesu wybielania zębów konieczna jest także konsultacja, podczas której lekarz stomatolog dokonuje wnikliwej oceny jamy ustnej pacjenta. Badanie powinno być poprzedzone wykonaniem zdjęcia panoramicznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu, podlegające wyleczeniu przed procesem wybielania oraz wypełnieniu po wybielaniu. Diagnostyka na podstawie zdjęcia RTG jest równie istotna, jak rzetelnie przeprowadzony wywiad z Pacjentem. Dotyczy on między innymi: przebytych chorób, przyjmowanych leków czy nawyków pacjenta (takich jak palenie papierosów, picie kawy, mocnej herbaty itd.). Są to czynniki najczęściej warunkujące niejednolity odcień zębów przed rozpoczęciem procesu wybielania. Lekarz stomatolog, po uwzględnieniu aspektu klinicznego i oczekiwań pacjenta, dokonuje wyboru metody wybielania (domowe wybielanie metodą nakładkową, wybielanie z aktywacją za pomocą światła, wybielanie bez aktywacji światła). Wybielanie zębów wiąże się też z posiadaniem pewnej dozy samodyscypliny. W innym przypadku otrzymane efekty zabiegu będą tak szybkie, co krótkotrwałe. Po wybielaniu zębów pacjent musi powstrzymać się od picia kawy, herbaty, wina i jedzenie barwiącego jedzenia. Legendarna już biała dieta służy przede wszystkim zapobieganiu sytuacji, w której wrażliwe po wybielaniu zęby, będąc bardziej podatne za barwniki z pożywienia, przebarwią się. Dlatego należy przygotować się na spożywanie niekoniecznie białych, ale niebarwiących produktów. Efekty wybielania zębów, przy przestrzeganiu przez pacjenta zaleceń, powinny utrzymywać się przez okres 2-3 lat.

1) licówki pełnoceramiczne

Jedne z najnowocześniejszych form leczenia niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki są to cienkie płatki porcelany, które naklejamy na przednie powierzchnie zębów. Ich grubość wynosi przeciętnie od 0.5 do 0.75 mm. Trwałość licówek określa się na 13-15 lat. Wskazane są:

  • w przypadku, gdy zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,
  • w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu,
  • w przypadku mnogich erozji i ubytków przyszyjkowych, a także urazowych odłamań brzegów siecznych,
  • przy diastemie, korekcie ustawień zębów, niedorozwoju szkliwa, przebarwieniach po antybiotykach, które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
  • w celu wydłużenia i rozjaśnienia starych zębów.

2) korony pełnoceramiczne i na podbudowie z tlenku cerkonu.

Wysokie wymagania estetyczne, stawiane uzupełnieniom protetycznym, doprowadziły do wynalezienia takich uzupełnień, które wiernie odtwarzają szkliwo ludzkie. Ich wysoki standard uzyskiwany jest w wyniku zastosowania komputerów do projektowania i wytwarzania (technologia CAD/CAM). CAD (Computer Aided Design) jest projektowaniem wspomaganym komputerowo, wykorzystywanym na każdym etapie uzupełnienia. CAM (Computer Aided Manufacturing), czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania, jest systemem, który przetwarza trójwymiarowe obiekty widoczne na ekranie monitora, a następnie wycinana elementy, widoczne na ekranie, z bloczków cyrkonu.

Technologia CAD/CAM, która jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym, pozwala osiągnąć doskonałą szczelność korony. Cały proces odbywa się przy użyciu komputera i oprogramowania do projektowania, eliminując w ten sposób wiele błędów popełnianych przez ludzi. Cercon, czyli tlenek cyrkonu ze względu na swoje doskonałe właściwości i wysoką wytrzymałość na zginanie, znajduje coraz bardziej powszechne zastosowanie w odbudowach koron i mostów. Nowatorskie cechy tych uzupełnień to wysoka estetyka i biokompatybilność.

Są to dwa podstawowe elementy leczenia, w celu osiągnięcia efektu odmłodzenia twarzy. Zaburzenia zwarcia doprowadzają nie tylko do defektów mikro estetyki zębów – starcia powierzchni zębów, pękania szkliwa, powstania abfrakcji – ale również do zniszczenia prac protetycznych oraz zaburzeń tzw. makro estetyki – w postaci wzmożonego napięcia mięśni twarzy i głowy. Długotrwałe zaburzenie zwarcia może doprowadzić do dysfunkcji w stawie skroniowo-żuchwowym, co objawia się przemieszczeniem krążka stawowego (jednej ze struktur stawu). Może także powodować jego zwiększoną mobilność, trzaski w stawach, bóle w okolicy ucha, głowy i szyi, zaburzenia słuchu, szumy w uszach i inne dolegliwości tego typu.

Diagnostyka zaburzeń obejmuje:

  • badanie manualne anatomii i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych,
  • badanie napięcia mięśniowego, kliniczną i laboratoryjną analizę zwarcia, elektroniczną analizę artykulacji i funkcji żucia.

W leczeniu stosowane są szyny relaksacyjne i terapeutyczne (repozycyjne).

Wybielone zęby – jak długo efekt się utrzyma?

Na wybielanie zębów decyduje się coraz więcej osób. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, a tym samym pomaga w pracy i życiu prywatnym. Na czym polega kuracja i jak długo utrzymuje się efekt?

Czytaj więcej

Wybielanie zębów najczęściej przeprowadza się tzw. metodą nakładkową. Polega ona na nałożeniu specjalnej nakładki z indywidualnie dobranym preparatem wybielającym. Kuracja trwa około dwóch tygodni, pod warunkiem, że przeprowadza się ją w domu. Można także zdecydować się na wybielenie zębów w gabinecie ? wówczas stosuje się preparat o większym stężeniu substancji czynnych, który daje znacznie szybsze efekty. Już po jednej wizycie widać ogromną różnicę. Czasem dentysta dodatkowo naświetla szkliwo specjalną lampą ? rozwiązanie polecane jest szczególnie wtedy, kiedy pacjentom zależy na osiągnięciu spektakularnego efektu.

Jak często należy wybielać zęby?

Rezultat otrzymany po zakończeniu kuracji wybielającej utrzymuje się średnio około dwóch lat, choć jest to kwestia indywidualna. Aby uzyskać długotrwały efekt, zaleca się wykonywanie tzw. zabiegów przypominających. Nie bez znaczenia jest również odpowiednio zbilansowana dieta, szczególnie na początkowym etapie, kiedy szkliwo jest bardziej narażone na wchłanianie barwników z kawy, herbaty. W tym wypadku szczególnie liczy się samodyscyplina. Warto także używać specjalistycznych past, żelów, płynów pomagających w utrwaleniu wyniku.

Jaki efekt można uzyskać wybielając zęby?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż na wybielenie zębów składa się wiele czynników. Różnica w kolorze zębów może wynosić od 5 do 15 tonów w specjalnej skali kolornika dentystycznego. Aby porównać efekt dentysta wykonuje zdjęcie zębów przed i po rozpoczęciu kuracji. Dzięki temu pacjent może zobaczyć rzeczywistą różnicę.

Wybielanie zębów – przeciwwskazania

Choć wybielanie zębów jest bezpieczne, nie przeprowadza się go u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Metoda nie jest również wskazana u osób cierpiących na epilepsję albo chorobę Parkinsona. Zabiegu nie wykonuje się u młodzieży poniżej 16. roku życia, gdyż rozwój zębów nie jest wówczas w pełni ukończony.

Wybielanie – zadbaj o swój uśmiech

Biały, promienny uśmiech to największa ozdoba, która może rozświetlić twarz. Niestety, nie każdy może się nim pochwalić. Wiele osób cierpi z tego powodu na kompleksy. Przebarwienia, nieprawidłowy zgryz, nieregularny kształt zębów ? jest wiele czynników, które sprawiają, że podczas uśmiechu staramy się nie pokazywać naszych zębów. Pora to zmienić! Może w tym pomóc stomatologia estetyczna.

Na jakie zabiegi wybielania warto się zdecydować?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Dzięki temu uda się wreszcie mieć uśmiech rodem z reklamy pasty do zębów. Wybielanie nie jest szkodliwe dla szkliwa zębów i pozwala rozjaśnić je nawet o kilka odcieni. Jego efekt utrzymuje się przez kilka lat i widoczny jest niemal natychmiastowo, pod warunkiem, że nie powrócimy od razu do złych nawyków tj. do picia kawy i palenia, które sprawiają, że kolor zębów się zmienia. Konieczna będzie także odpowiednia higiena jamy ustnej.

Istnieje kilka metod wybielania, można to zrobić za pomocą specjalnych nakładek bądź przy wykorzystaniu lampy z promieniowaniem UV. Cena tego zabiegu nie jest zbyt kosztowna, a inwestycja w piękny uśmiech z pewnością się opłaci. Innym zabiegiem, z którego pacjenci kliniki stomatologicznej chętnie korzystają, jest korygowanie kształtów zębów. Polecany jest zwłaszcza osobom, które nie nosiły w przeszłości aparatu ortodontycznego, mimo że powinny to robić. Korygowanie pozwala uzyskać odpowiedni kształt zęba. Jest to pomocne np. w przypadku, gdy sąsiadujące zęby nachodzą na siebie. U wielu osób problem stanowią także siekacze, które różnią się wyglądem znacznie od pozostałych zębów. Dzięki odpowiedniej korekcji można to szybko i łatwo zmienić.

Wybielanie dentystyczne – kto powinien skorzystać z usługi?

Oferta kliniki stomatologii estetycznej we Wrocławiu skierowana jest do każdego, kto chce zadbać o swoje zęby i nieco odmienić ich wygląd. Konieczna jest jednak wizyta wstępna, na której można omówić swoje problemy ze stomatologiem i ustalić plan działania.

Wybielanie – czym się zajmujemy?

To dział stomatologii poświęcony wizualnej zmianie uśmiechu. Obejmuje zabiegi, mające na celu korekcję niedoskonałości zębów i poprawę ich estetyki. Jest przeznaczony dla Pacjentów, niezadowolonych z wyglądu zębów , dotyczącego ich nieatrakcyjnej barwy i nieprawidłowego kształtu Metody leczenia w zakresie stomatologii estetycznej obejmują: wybielanie, licówki porcelanowe, nakłady koronowe inlay/onlayoraz estetyczne wypełnienia.

Atrakcyjny, estetyczny uśmiech w istotny sposób wpływa na wizerunek, poczucie pewności siebie i relacje z innymi ludźmi. Mogą Państwo to osiągnąć korzystając z metod z zakresu stomatologii estetycznej: od leczenia drobnych niedoskonałości po pełną metamorfozę uśmiechu.

Eksperci stomatologii estetycznej udzielą Państwu odpowiedzi na pytania jak skuteczne jest wybielanie zębów, ile trwa wybielanie, co oznacza termin białą dieta po wybielaniu zębów, jaka jest cena wybielania oraz na czym polega różnica między wybielaniem lampą w gabinecie a wybielaniem w domu za pomocą nakładek.

Zapraszamy na konsultację- tel. 604239539. Na wizycie lekarz stomatologii estetycznej zweryfikuje stan Państwa uzębienia i przygotuje plan leczenia.

Wybielanie  trwa jedynie 60 minut

Białe i piękne zęby postrzegane są jako synonim atrakcyjności i sukcesu. Niestety wiele czynników sprawia, że zęby tracą swój naturalny blask i idealną barwę. Używki takie jak kawa, herbata czy papierosy oraz barwniki zawarte w pożywieniu to tylko niektóre z przyczyn powstawania przebarwień.

Wybielanie w Welldent to zabieg jednowizytowy, trwający jedynie 60 minut. Przywrócenie zdrowego uśmiechu polega na połączeniu zabiegu profesjonalnego czyszczenia zębów oraz wybielania lampą.  Higienizacja jamy ustnej obejmuje: skaling, piaskowanie i polerowanie powierzchni zębów pastą stomatologiczną. Następnie na oczyszczoną powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający, którego działanie uaktywnia się pod wpływem światła lampy wybielającej, przywracając idealną biel uśmiechu.

Wybielanie w gabinecie jest bezpieczne, dzięki zastosowaniu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora lampy , które aktywuje żel tak aby czas trwania zabiegu był jak najkrótszy.
Efekt zabiegu pozostaje widoczny około 2 lat, pod warunkiem stosowania białej diety, o której poinformuje Państwa stomatolog estetyczny oraz utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Scroll to Top